top of page

TERAS KATLARINIZI YENİLİYORUZ

Bir çatı katına sahip olabilmek gerçekten bulunmaz bir nimettir. Bu nimete sahip olabilen şanslı azınlık açısından çatı katları, üstünün açılıp kapanma durumuna göre değişmekle birlikte hem yazın hem de kışın birçok eğlenceli faaliyete ya da huzur içinde dinlenmeye el veren, eşsiz mekanlardır. Kim bilir, belki de bu güzel hissi veren çatı katlarının göğe yakın olma hissidir. 

dikili dekorasyon

Her ne olursa olsun Dikili İnşaat'ın başarısı bu zevki daha da yükseklere çıkarma açısından elzem bir unsurdur. Kim bir estetik harikasının içinde konfora gömülmek istemez ki. Hele de çatı katları üzerine konuşuyorsak. Dikili İnşaat'ta, Çatı katları bazen oldukça geniş, kimi zaman bir balkon veya bir terası içerecek şekilde muazzam büyüklükteyken, bazen de sadece giyinme odası  ya da çok sık kullanılmayan öteberi cinsinden eşyayı depolamak için kullana bilecek kadar küçük ya da alçak olabilmektedir.

Teras katlarınız için yeni fikirler ve tasarımlar uyguluyoruz

Bu dubleks evlerin çatı katları için özellikle böyledir. Bu yüzden Dikili İnşaat olarak, çatı dekorasyonu hakkında genel konuşmak hem zordur hem de doğru değildir. Kanımızca çatı katları konusunda her örnek kendi özelinde değerlendirilmeli, elde veri olarak bulunan çatı katının şekil, yön ve büyüklüğü öncelikle hesaba katılarak bir dekorasyona başlanmalıdır. Kuşkusuz bir çatının üstü açık ya da kapalı olması veya terasının bulunup bulunmadığı gibi sorular da yaz ve kış kullanımları açısından hayati önem taşımaktadır. Dikili İnşaat'ta, Çatı katları konusunda başka hassas noktalar da vardır.

dikili dekorasyon
dikili dekorasyon

Mesela;  çatı katının baktığı yön, hangi yönden rüzgar, yağmur ve güneş ışını aldığı gibi konular da oldukça önemlidir. Yani bu faktörler hesaba katılarak izolasyon, ısıtma, soğutma gibi konularda düzenlemelere gidilmek zorundadır. Dikili İnşaat'ta özellikle izolasyon konusunda hayati bir konudur. Ayrıca çatı katının balkon ya da teras gibi açık bir uzantısı varsa buralarda yaz için güneşe, kış için ise yağmur ve kara dayanıklı malzemeden eşya ve mobilyalar, hatta çiçekler seçmek gerekir. 

Görüldüğü gibi birçok farklı parametre nedeniyle çatı katı dekorasyonu hiç de sanıldığı kadar kolay bir konu değildir. Eğer bu konuda gerçekten zorlanıyorsanız Dikili İnşaat'tan yardım almaktan çekinmeyin deriz. 

dikili dekorasyon
bottom of page